В Смилец отварят маджунарницата на 30 август
На 30 август 2025 г. от 10:00 ч.: официално откриване на Национален фестивал на динения маджун с дини от собствено посаден бостан в сърцето на Добруджа - село Смилец, община Силистра. Организатори: Кметство Смилец и НЧ "Светлина - 1906-Смилец" със съдействието на Община Силистра: "Това не е просто празник.Това е ден на българщината. Ден на топлината, на корена, на вкуса от детството и силата на традицията. Очакваме Ви с усмивка, аромат на дини и сладостта на домашен маджун - под звуците на народната песен и багрите на родното ни село. Да бъдем заедно - както някога, както винаги!"
15.07.2025